Ježek
FBK Ježci Rožmitál FBK Ježci Rožmitál FBK Ježci Rožmitál FBK Ježci Rožmitál FBK Ježci Rožmitál FBK Ježci Rožmitál FBK Ježci Rožmitál FBK Ježci Rožmitál FBK Ježci Rožmitál FBK Ježci Rožmitál FBK Ježci Rožmitál

FBK Ježci Rožmitál - Novinky

Postup do ligy mužů a 4. místo v Bratislavě 26.8.
Postup do ligy mužů a 4. místo v Bratislavě 26.8. 2018 - Postup do ligy a čtvrtí na Slovensku

Kdo nesleduje webové nebo facebookové stránky florbalového týmu Ježci Rožmitál, možná bude překvapen, jak byla sezóna 2017/2018 pro tým úspěšná. Vše začalo v září loňského roku, kdy odstartovaly zápasy Přeboru mužů ČFbÚ, ve které se Ježci představili druhým rokem. Ježci ve skupině A, kam byli rozlosováni spolu s dalšími 10 týmy, narazili také na příbramský tým Žraloků. Což slibovalo zajímavé derby, o to kdo bude nejmenovaná ?jednička? na příbramském okrese. Start sezóny pro Ježky ale vypadal, jak se v soutěži udržet, než-li kdo bude lepší. První čtyři zápasy Ježci odjížděli bez bodu. Herně se nedařilo vůbec nic, brána soupeře byla jak zakletá. Za dva zápasy vstřelit pouze jednu branku ve florbalu obvyklé moc není. Frustrace už byla vidět na každém hráči a na čtvrté kolo se proti favoritovi z Hořovic nechtělo nikomu. Ale jak už to tak u Ježků bývá, proti silnějším týmům se hraje lépe. Vítězství 8:3 odstartovalo, až do konce sezóny bodovou šňůru, kterou na chvíli přerušili jen zmiňované Hořovice v odvetném utkání. Díky tomu tým postupně stoupal tabulkou a po půlce odehraných zápasů to vypadalo, že by postup, který zajišťovaly první dvě pozice v konečné tabulce, tak nereálný není. Napínavé to také bylo až do úplného závěru. Poslední dvě kola a 5 možných postupujících. Kdo ztratí body, šance už je prakticky nulová. V předposledním kole se Ježci utkali se Žraloky Příbram a hrálo se o to, pro koho bude poslední kolo už jen symbolické. Napínavý zápas, který skončil 4:3, posunul na postupovou pozici Ježky. Svou formu Ježci potvrdili i v posledním kole a získáním 6 bodů si zajistili titul vítěze své skupiny Regionálního Přeboru mužů. Oficiální soutěž byla za námi, oslavy a léto před námi. Zasloužený odpočinek od florbalu, který trval až do srpna. Po roce totiž Ježci opět vyrazili na oblíbený mezinárodní turnaj Slovak Floorball Cup do Bratislavy. Ubytování na luxusních vysokoškolských kolejích, přímo u menzy a vedro. Ze začátku to vypadalo víc jako dovolená, než sportovní turnaj. Velké množství týmů různých kategorií a málo zápasů v průběhu dne. Pohodové dny jsme si užívali do pátku, kdy končila základní část, a šlo se do vyřazovací části - play off. Z naší skupiny jsme postoupili jako druzí. První kolo play off, loni naše maximum, nás čekalo v sobotu ráno. Ve hře je postup mezi 16 nejlepších z 32. Týmy už jsou velmi kvalitní, mix hráčů, kde se objevují jména z nejvyšších českých a slovenských soutěží, nejsou výjimkou. Proti Radiators Trnava se nám v prodloužení podařilo urvat postup do čtvrtfinále. ScreamersJuniors Košice, náš další soupeř, bezchybnou obranou a efektivními útoky jsme se výsledkem 2:0 došli do semifinále. Neskutečné? V neděli ráno nás čeká tým z Milána, který senzačně v 6 lidech postoupil takto daleko. Zápas, na hlavním stadionu s online přenosem, vyšel na jedničku a po výsledku 10:1 byl před námi boj o medaile. První stopku a cestu do finále nám ale vystavil tým Bejvávalo. Po prohře 2:4 jsme tak v neděli večer nastoupili k zápasu o třetí místo. Soupeř EHS Skalice, do loňského roku slovenský extraligový tým, nám ale jasně ukázal, že se máme ještě co učit a jasně nás přejel 11:4. Ačkoliv náš sen skončil takto smutně, na bramborové pozici a dvěma prohrami, byl to doposud náš nejlepší turnaj. Poměřit síly s kvalitními celky, plné skvělých florbalistů, bylo i jako příprava na sezónu velmi přínosné. Ve dvou odstavcích bylo stručně shrnuto to nejpodstatnější, co se za dlouhý florbalový rok stalo. Aktuální informace po celou sezónu, najdete vždy na facebookových stránkách nebo na jezcirozmital.cz . Rádi bychom touto cestou také poděkovali všem sponzorům za podporu - Město Rožmitál, Cetos cz s.r.o., WSM - Czech Republic, Beko a.s. , Halex - Schauenberg, Inoutic, Glassolutions, Fresh wood, bez kterých by to nebylo tak jednoduché. A také věrným fanouškům, kteří sledovali naše počínání, buď osobně nebo za monitorem, během sezóny a na Slovensku tiež . Na závěr: Doufám, že se dočkám doby, kdy nebudeme muset do domácí haly dojíždět 50 Km, a v okolí už bude víceúčelová hala splňující parametry oficiálních soutěží nejen stolního tenisu, basketbalu, volejbalu, ale i florbalu nebo malé kopané apod.

Závěrečné 11. kolo Čfbu - TJ Sokol Kobylisy 5.5. 2018
Závěrečné 11.  kolo Čfbu - TJ Sokol Kobylisy Ježci jsou mistři ligy přeboru mužů skupiny A !!

FBC Falcons Žižkov - FBK Ježci Rožmitál 2:3 (1:1,1:2,0:0)
FAT PIPE CHODOV C - FBK Ježci Rožmitál 1:10 (0:4,0:5,1:1)
Sestava pro oba zápasy : Jančar M., Hořejší D. - Šustr V., Filip J., Štěrba O. - Staňo M., Tošovský M., - Buchta A., Loskot J., Čejka F., Štěrba M. - T. Drobílek pouze v roli trenéra

V posledním kole sezony přijížděli Ježci do sportovní haly v Kobylisích s vědomím toho, že pokud chtějí získat titul, musí zvládnout oba těžké zápasy. V prvním zápase nastoupili Ježci proti oslabené sestavě FBC Falcons Žižkov, která ale i v šesti mužích v poli, dlouho a úspěšně odolávala útokům Ježků a následně hrozila protiútoky, z nichž vytěžila dva góly. Ježci ale svou bojovností a chutí vyhrát nakonec dali o gól více než soupeř a tento velice těžký zápas nakonec vyhráli, kdy se trefili dvakrát Jakub Loskot a jednou Míla Štěrba. Druhý zápas a zároveň poslední zápas sezony, tak měl rozhodnout o konečném pořadí trojice Hořovic, Ježků a Chodova. Ježci v případě prohry by skončili třetí, remíza by přinesla týmu Ježků druhé místo a výhra prvenství. Ježci proto nastoupili do posledního zápasu s velikou chutí a nasazením a byl to jeden z jejich nejlepších zápasů, které kdy předvedli. Všichni perfektně bránili včetně skvělých zákroků golmana a následně chodili do smrtících útoků, z kterých dávali jeden krásný gol za druhým. Skore se nakonec zastavilo na ukazateli 10:1 pro Ježky, kdy zaznamenali hned tři hráči O. Štěrba, J. Loskot a A. Buchta hattrick a jeden gol přidal i kapitán F. Čejka. Ježci tak po ne příliš povedeném začátku sezony ukončili turnaj osmi vítězstvími v řadě, které jim přinesli titul mistra ligy "Přeboru mužů skupiny A" a postupují v následující sezoně do vyšší soutěže z prvního místa. Všem fanouškům a sponzorům děkujeme za podporu a budeme se těšit na nadcházející sezonu, která přinese určitě další zajímavá a těžká utkání. V tuto chvíli čeká Ježky přestávka a pak letní příprava, zakončená velkým EURO turnajem v Bratislavě. DĚKUJEME ! "Ježku píchej !!!"

Šesté kolo v Berouně 14.1.2018
Šesté kolo v Berouně 6.kolo, Čfbu PH - SČ přebor mužů - Sport Eden Beroun

FBK Ježci Rožmitál - FbC Engineers 10:4 (4:3, 3:1, 3:0)
Branky: Štěrba M. 4x, Loskot J. 3x, Buchta A., Drobílek T., Šustr V.
Sestava: Jančar M., Hořejší D. - Drobílek T., Mastný L., Filip J., Šustr V., ? Buchta A., Loskot J., Štěrba O., Tošovský M., Štěrba M., Čejka F.

K šestému kolu Ježci odcestovali do známé haly v Berouně. Čekal je souboj s FbC Engineers a FBC Žraloci Příbram. K prvnímu utkání jsme nastoupili od devíti hodin ráno. To znamená, že jsme museli ráno vyrazit brzo. Tentokrát se s námi vydala i hrstka našich nejvěrnějších fanoušků (5). S týmem Engineers jsme začali velice špatně, než jsme vůbec zjistili, kde vůbec jsme, prohrávali jsme v druhé minutě 0:2. Nenechali jsme se ale zaskočit a za další dvě minuty bylo vyrovnáno zásluhou Milana Štěrby a Adama Buchty. Vedoucí branku vstřelil po individuální akci ve vlastním oslabení Milan Štěrba. Do konce třetiny se trefil ještě Tomáš Drobílek střelou od "modré čáry". Půl minutky před koncem třetiny po chybě v obraně snížil soupeř na rozdíl jediné branky 4:3. Druhá a třetí třetina byla jako přes kopírák. Soupeře jsme už skoro k ničemu nepustili a obě třetiny jsme jasně vyhráli. Konečný výsledek 10:4 mluví za vše. Po desáté naší brance své emoce neunesl jeden ze soupeřů, který vulgárně napadl našeho fanouška a od rozhodčího dostal trest 2+10 minut. Hattrickem se v tomto zápase blýskl Kuba Loskot a čtyři branky vstřelil Milan Štěrba.

FBK Ježci Rožmitál - FBC Žraloci Příbram 4:4 (1:1, 2:1, 1:2)
Branky: Tošovský M., Štěrba M., Štěrba O., Loskot J.
Sestava: Jančar M., Hořejší D. - Drobílek T., Mastný L., Filip J., Šustr V., Buchta A., Loskot J., Štěrba O., Tošovský M., Štěrba M., Čejka F.

Ve druhém zápase nás čekalo dlouho očekávané derby s Příbramskými Žraloky. Bylo to velmi vyrovnané utkání, když ani jeden ze soupeřů nechtěl udělat chybu. První branku jsme vstřelili ve čtvrté minutě, když po přihrávce Františka Čejky proměnil Michal Tošovský. Dlouho jsme se ale neradovali, soupeř za padesát vteřin srovnal na 1:1. První třetina více branek už nepřinesla. Hra se přelévala nahoru dolů. Do druhé třetiny jsme měli opět dobrý nástup a hned první střídání nám přineslo krásnou branku do horního rohu. Po individuální akci se prosadil Milan Štěrba. Soupeř nás ale začal v tu chvíli trochu tlačit. Vytěžil z toho srovnávací branku. Do konce třetiny se nám podařilo vstřelit ještě vedoucí branku. Na konci osmé minuty vystřelil ze slibné pozice Adam Buchta, brankář střelu vyrazil před sebe, kde se nejrychleji zorientoval Ondřej Štěrba 3:2. Ve třetí třetině se odehrál opět napínavý souboj. Bohužel malá chyba při střídání nás stála v sedmé minutě vyrovnávací branku. 3:3. To nejhorší nás ještě čekalo, když po další půl minutě jsme dostali další a prohrávali 3:4. Do konce třetiny v tu chvíli bylo pět minut. Chtěli jsme z tohoto zápasu alespoň bod. Což se stalo. V deváté minutě třetí třetiny jsme rychle rozehráli roh. Adam Buchta silou nacpal míček do brankoviště, kde pohotově dorazil Kuba Loskot. V dalším průběhu se už nic zajímavého nestalo. Remíza 4:4 byla spravedlivá.

Ježci si z pátého kola přivezli opět šest bodů! 16.12.2017
Ježci si z pátého kola přivezli opět šest bodů! 5.kolo Čfbu PH - SČ přebor mužů - Unihoc Aréna Praha

K poslednímu kolu před Vánočními svátky jeli ježci do Dejvické Unihoc Arény. Na utkání jsme opět odjeli v sedmi lidech do pole. Našim soupeřem byl první a poslední tým tabulky. První utkání bylo proti prvnímu týmu tabulky. Soupeř nás překvapil, když nastoupil také pouze v sedmi lidech do pole. Do utkání jsme šli ale po hlavě. A hned v první minutě se individuálně prosadil Michal Tošovský. Nutno podotknout, že právě Michal vstřelil přesně půlku našich branek v tomto zápase. Druhou branku dal znovu po samostatné akci Michal. Dobře jsme působili i v obrané činnosti. Třetinu jsme vyhráli 2:0. Herně se nám vcelku vedlo a uváděli jsme tempo hry. Soupeř měl také šance, ale Martin Jančar byl vždy na tom správném místě. Druhá třetina byla spíš taková voťukávačka. Za zmínku stojí souhra Buchta ? Loskot když prvně jmenovaný dal krásnou branku po narážečce s Loskotem. Po druhé třetině jsme vedli 4:2. Třetí třetina byla plně v našich rukách. Dařilo se nám vše. Plno šancí jsme neproměnili. Krásně zafungovalo spojení Tošovského se Štěrbou, kteří dali ve třetí třetině dohromady 6 branek. Tohle utkání se nám povedlo nad naše očekávání a měli jsme z něj patřičnou radost. Jen ještě musím dodat, že ten desátý gól vstřelil právě Michal Tošovský, kterému se zápas velice vyvedl. Na druhé utkání jsme si museli ponechat nějaké síly, i když jsme věděli, že budeme hrát s posledním týmem tabulky. Soutěž je nevyzpytatelná. Nejhorší na tom všem bylo asi to, že jsme hráli až od 19:30. Začátek utkání byl z naší strany hodně nervózní. Ve čtvrté minutě to bylo 2:2. Do konce první třetiny jsme dali ještě 3 branky a udělali si potřebný náskok. Ve druhé třetině nás soupeř párkrát dost potrápil. Rozezněla se dokonce i tyčka za našim brankářem Martinem Jančarem. Ve třetí třetině jsme se prosadili ještě jednou zásluhou Jirky Filipa. Utkání tedy skončilo 6:2 v náš prospěch. Z Prahy si tedy vezeme dalších 6 velmi cenných bodů. Poskočili jsme na čtvrté místo naší velmi vyrovnané tabulky.

FBK Ježci Rožmitál - FAT PIPE FLORBAL CHODOV C 10:3 (2:0, 2:2, 6:1)
Branky: Tošovský M. 5x, Štěrba O. 3x, Buchta A. 2x
Sestava: Jančar M. - Drobílek T., Filip J., Šustr V. ? Buchta A., Loskot J., Štěrba O., Tošovský M.

FBC Vokurky - FBK Ježci Rožmitál 2:6 (2:5, 0:0, 0:1)
Branky: Buchta A. 2x, Filip J. 2x, Loskot J., Tošovský M.

Ve 4. kole se Ježkům konečně zadařilo 26.11.2017
Ve 4. kole se Ježkům konečně zadařilo 4.kolo Čfbu PH - SČ přebor mužů - SH TJ Kobylisy

Další kolo pro Ježky vyznělo mnohem lépe, i když jsme odjížděli jen s osmi hráči do pole. Do prvního utkání jsme nastoupili proti vedoucímu týmu naší tabulky ? Dragons Hořovice. Od první minuty utkání bylo jasné, že utkání nebude vůbec jednoduché. Soupeř byl hodně běhaví a rychlí na přihrávkách. A proto jsme během první třetiny obdrželi dvě branky ? 0:2. Bohužel se i v první třetině zranil náš útočník Milan Štěrba. Přišlo to zrovna v době, kdy jsme se začali herně zlepšovat a být konkurenčně schopným soupeřem pro Hořovice. Blbá zpráva, ale jako kdyby nás to nakoplo. Po vyloučení našeho obránce Tomáše Drobílka jsme hráli oslabení a Michal Staňo po přihrávce Adama Buchty vstřelil kontaktní branku ? 1:2. Hra se vyrovnala. A v poslední minutě druhé třetiny jsme mohli slavit vyrovnání. Branku vstřelil František Čejka. Do třetí třetiny jsme tedy nastupovali za stavu ? 2:2. Najednou se karta obrátila a mi diktovali tempo hry, soupeř byl ale pořád nebezpečný. Vedoucí branku jsme dali ve druhé minutě třetí třetiny a poté bylo utkání hodně vyrovnané. Šance byly na obou stranách. Štěstí se obrátilo na naší stranu dvě minuty před koncem utkání, kdy vstřelil branku na 4:2 v náš prospěch Ondřej Štěrba. Pár sekund před koncem do prázdné branky potvrdil naši výhru náš kapitán, František Čejka. Utkání jsme tedy překvapivě vyhráli 5:2. Druhé utkání jsme hráli po dvou zápasové pauze, což nemáme moc rádi. A ještě jsme přišli o Milana Štěrbu, který už byl na cestě do nemocnice, aby mu zrentgenovali kotník. Naštěstí byl jen podvrknutý. Tři až čtyři týdny pauzy to ale bude. Začátek byl hodně zajímavý. Adam Buchta vstřelil branku v deváté vteřině utkání. Soupeř odpověděl za dalších deset vteřin ? 1:1. Za devatenáct vteřin to vypadalo, že zápas skončí alespoň 19:19. Nebylo tomu tak. Do konce první třetiny jsme dali ještě dvě branky a vedli 3:1. Na Ježcích bylo vidět, že jim v sedmi lidech do pole odcházejí síly. Druhá třetiny skončila v náš prospěch 2:1, když branky vstřelili František Čejka a Ondřej Štěrba. Třetí třetinu si dovolím říct, že jsme měli už plně pod kontrolou. Dokonce si svoji premiéru v Čfbu odbyl i náš druhý gólman, David Hořejší. I když trvala asi jen dvě minuty a obdržel jednu branku. Domů se jelo o hodně veseleji než minulé kolo, přičetli jsme si 6 bodů do tabulky.

FbC Red Dragons Hořovice - FBK Ježci Rožmitál 2:5 (2:0, 0:2, 0:3)
Branky: Staňo M. 2x, Čejka F. 2x, Štěrba O.
Sestava: Jančar M. - Drobílek T., Filip J., Šustr V. ? Buchta A., Čejka F., Štěrba M., Štěrba O., Staňo M.

FBK Ježci Rožmitál - TJ Sokol Dobříš 7:4 (3:1, 2:1, 2:2)
Branky: Buchta A. 2x, Čejka F. 2x, Štěrba O. 2x, Staňo M.
Sestava: : Jančar M. - Drobílek T., Filip J., Šustr V. ? Buchta A., Čejka F., Štěrba O., Staňo M.

Ježčí trápení stále pokračuje 4.11.2017
Ježčí trápení stále pokračuje 3.kolo Čfbu PH - SČ přebor mužů - Jedenáctka VS

Ke třetímu kolu Ježci zajížděli opět do Prahy, tentokrát do nové haly Jedenáctka VS, která je na Chodově. Toto kolo bylo pro Ježky jako ž černého filmu. Obě utkání jsme prohráli se statistikou 1:11. Když dáme tak málo branek tak se prostě vyhrávat nedá. V prvním utkání s FbC Engineers jsme neproměnili snad deset vyložených brankových příležitostí. Už bylo skoro nemožné, co jsme nedali. Po utkání nám i protihráči z jiných týmů říkali, že to ještě neviděli. Ve druhém utkání se vše už jen prohlubovalo. Nevěděli jsme co hrát. Jak na soupeře. Ve druhém utkání jsme dokonce nevstřelili ani branku ? 0:7. Všichni chtěli moc, ale nešlo to a odvezli jsme si dvě prohry.

FbC Engineers - FBK Ježci Rožmitál 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky: Štěrba M.
Sestava: Jančar M. - Drobílek T., Štěrba O., Filip J., Šustr V. ? Buchta A., Čejka F., Loskot J., Štěrba M., Tošovský M., Závodný J.

FBK Ježci Rožmitál - FLK Zdar Bar 0:7 (0:3, 0:1, 0:3)
Branky:
Sestava: : Jančar M. - Drobílek T., Štěrba O., Filip J., Šustr V. ? Buchta A., Čejka F., Loskot J., Štěrba M., Tošovský M., Závodný J.

První dva zápasy v této sezóně se ježci trápili 15.10.2017
První dva zápasy v této sezóně se ježci trápili 2.kolo Čfbu PH - SČ přebor mužů - Sport Eden Beroun

K druhému kolu Ježci zajížděli do Berouna. První kolo měli Ježci volno vzhledem k lichému počtu týmu v tabulce. Byla to jejich první dvě utkání v nové sezóně. Na výkonu to bylo vidět. Nepřesné přihrávky, hra bez pohybu a mnoho chyb. Proto první utkání jsme zaslouženě prohráli 6:4. Ve druhém utkání jsme se dostali ve třetí minutě do vedení zásluhou Milana Štěrby. Soupeř srovnal ve čtvrté minutě druhé třetiny. Ve třetí třetině jsme šli opět brzo do vedení, soupeř ale rychle srovnal a dal i další vedoucí branku ? 2:3. Nakonec jsme srovnali 2 a půl minuty před koncem a vítěznou branku dal Michal Tošovský v poslední minutě utkání ? 4:3.

Florbal Praha - FBK Ježci Rožmitál 6:4 (2:0, 2:1, 2:3)
Branky: Štěrba M. 2x, Štěrba O., Tošovský
Sestava: Jančar M. - Drobílek T., Štěrba O., Filip J., Šustr V. ? Buchta A., Čejka F., Loskot J., Staňo M., Štěrba M., Tošovský M., Závodný J.

FBK Ježci Rožmitál - FBC Vokurky 4:3 (1:0, 0:1, 3:2)
Branky: Štěrba M., Závodný J., Buchta A., Tošovský M.

Ježci vyráží na Slovak Floorball Cup 2017 21.8.2017
Ježci vyráží na Slovak Floorball Cup 2017 Ježci vyměnili Hummel Open Game za Bratislavu

Ve středu 23.8.2017 vyráží Ježci na mezinárodní florbalový turnaj Slovak Floorball Cup 2017 do Bratislavy. Jedná se o druhý ročník největšího flrobalového turnaje na Slovensku, který se uskuteční od 24.8 do 27.8.2017. Turnaje se zúčastní 108 týmů, které si zahrají v šesti kategoriích - Muži PRO, muži, ženy, junioři, dorostenci a mladší žáci. Turnaje se zúčastní týmy z 13 zemí a to Slovensko, Česko, Polsko, Maďarsko, Ukrajina, Rakousko, Německo, Švýcarsko, Itálie, Nizozemsko, Francie, Rusku a Turecko.V kategorii Muži se utká 38 týmů. Ježci budou mít také zástupce v Shootout Challenge 2k17, ve které nastoupí brankář Martin Jančar a útočník Míla Štěrba. Ježci tak tento rok nevyrazí do Brna na Hummel Open Game, ale vydají se do Bratislavy okusit mezinárodní úroveň;-)

Obrana: Tomáš Drobílek, Václav Šustr, Jiří Filip
Útok: František Čejka, Adam Buchta, Jakub Loskot, Ondřej Štěrba, Míla Štěrba, Michal Staňo, Jindřich Závodný

Držte Ježkům palce:)

Zase v sedmi 29.4.2017
Zase v sedmi 29.4.2017 11.kolo Čfbu PH - SČ přebor mužů - STODOLA Aréna Střešovice

FBK Ježci Rožmitál - FT Sokol Břevnov B 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)
Branky: Buchta A. 3x, Čejka F.
Sestava: Jančar M. - Drobílek T., Štěrba O. Buchta A., Čejka F., Loskot J., Mora J.

K poslednímu hracímu kolu jeli Ježci do hlavního města. Poprvé hráli v hale Stodola aréna Střešovice. Na poslední kolo odcestovali ve velice skromném počtu šesti hráčů do pole plus gólman. Před prvním zápasem ale panovala dobrá optimistická nálada a nechtěli jsme soupeřům nechat zápasy zadarmo. Oba soupeři nastoupili minimálně se dvěma kompletními formacemi. Při rozehrání před prvním zápasem jsme šetřili každý krok abychom se moc neunavili. Od začátku zápasu jsme se nikam nehnali a hráli především v obraném pásmu a urputně bránili, což dělalo soupeři značné problémy. Zkoušeli jsme rychlé brejky na naše mladíky v útoku. Soupeře jsme překvapili, když jsme první třetinu zvítězili 1:0. Ve druhé třetině soupeř brzo vyrovnal, ale my jsme hráli svoji hru dál. Branku jsme opět dali na konci druhé třetiny a opět jsme vedli ? 2:1. Ve třetí části jsme v šesté minutě dali branku a Adam Buchta tím završil hattrick. Soupeř nás začal tlačit z čehož vyústili dvě branky během čtyř minut a bylo srovnáno na 3:3. Dvě minuty před koncem Tomáš Drobílek rozehrával standartní situaci, nahrál Čejkovi a ten zavěsil do branky soupeře. Vedeme 4:3 a do konce zápase chybí necelé dvě minuty. Tyhle dvě minuty byly hodně dlouhé, ale tlak soupeře jsme ustáli, udrželi vedení a tento zápas vyhráli. Všichni měli obrovskou radost, ale věděli jsme, že nás ještě čeká jeden zápas a to proti ještě lepšímu soupeři, který tento den měl dokonce do hry 13 hráčů.

Panthers Praha C - FBK Ježci Rožmitál 5:5 (1:2, 2:2, 1:2)
Branky: Buchta A. 3x, Loskot J., Štěrba O.

Druhé rozehrání před zápasem bylo ještě skromnější než před prvním. Soupeř na nás vlítnul a my jsme byli jako na střelnici. Hned v páté minutě jsme dostali branku. Netrvalo však dlouho a bylo vyrovnáno. Branku dal opět Adam Buchta, který tento den dal už čtvrtou. Půl minutky před koncem první třetiny dal opět branku Adam Buchta a tuto třetinu jsme vyhráli 2:1. Celou třetinu jsme hráli pořád stejný systém a to ze zabezpečené obrany posílat útočníky do případného protiútoku. Nic jiného nám nezbývalo, protože soupeř hrál velice dobře kombinačně a my jsme museli šetřit síly po celý zápas. Druhá třetina skončila 2:2, ale do třetí třetiny jsme šli s vedením o jednu branku 4:3. Na každém z nás už bylo vidět jak šetříme každým krokem. Vždy když soupeř střídal tak byla jediná šance si oddychnout. Soupeř nás točil jako na kolotoči a my jen urputně bránili. Bohužel začal dávat soupeř branky. První v sedmé minutě a druhou po velké hrubce v obraně 44 vteřin před koncem zápasu. Prohrávali jsme 4:5. Rozhodli jsme se tedy trošku zariskovat a střídavě hráli se šesti hráči v poli. Takže jediný hráč na střídačce byl náš brankář, což bylo docela úsměvné. Všechno jsme hráli na soupeřovo branku, což se vyplatilo. Tomáš Drobílek pár vteřin před koncem vystřelil na soupeřovo branku. K soupeřovo brance se míček dostal asi po třech tečích a ta poslední byla od Ondřeje Štěrby. Míček obloučkem přeskočil brankáře a skončil těsně za brankovou čárou. Soupeřův brankář se ještě snažil míček rychle vyndat z branky, ale rozhodčí vše dobře viděl a bylo vyrovnáno na 5:5. Branka padla pět vteřin před koncem a my se všichni radovali jako kdybychom vyhráli. V šatně jsme si sdělili dojmy ze zápasů a mohli s radostí odcestovat k domovům na zasloužené pivo. V konečné tabulce jsme skončili na krásném čtvrtém místě. Z naší skupiny postoupila Rudná a Panther Praha C. Za celou sezónu jsme vstřelili 98 branek a dostali 85. Nejproduktivnějším hráčem se stal Adam Buchta se 34 body (24+10). S odstupem druhý byl František Čejka 23 (16+7). Třetí byl Ondřej Štěrba 23 (11+12). Všechny zápasy (tj. 20 zápasů = 720minut) odchytal Martin Jančar s průměrem 4,25 obdržených branek na zápas. Nejtrestanějším hráčem byl Tomáš Drobílek s deseti trestnými minutami. Celkem jsme měli 40 trestných minut. Příští rok tu budeme zpět a určitě ještě silnější a odhodlanější. Nezbývá než poděkovat všem hráčům za předvedené výkony, soupeřům za skvělé zápasy a hlavně našim sponzorům, kteří nám finančně velice pomáhají.

Ostatní výsledky 11. kola a aktuální tabulka

10. kolo v Berouně 1.4.2017
10. kolo v Berouně 1. 4. 2017 10. kolo Čfbu PH - SČ přebor mužů - Sport Eden Beroun

TJ Sokol Dobříš - FBK Ježci Rožmitál 3:3 (0:0, 1:3, 2:0)
Branky: Buchta A., Závodný J., Štěrba O.
Sestava: Jančar M. - Drobílek T., Filip J., Mastný L. - Tošovský M., Buchta A., Čejka F. - Štěrba O., Loskot J., Závodný J.

První utkání s Dobříší jsme hráli jako první, to znamená od 8:00 ráno. Pro někoho méně oblíbené vstávaní se projevilo hned ráno při srazu před odjezdem. Někdo ospalky v očích, někdo pozdní příchod a jiný zase pořádně pomuchlaný od peřiny. První třetinu se hrál oboustranně opatrný florbal. Ježci měli menší herní převahu, ale neproměněné šance stanovily bezbrankovou první třetinu. Druhá třetina se povedla už znatelně víc. Ikdyž mnoho šancí bylo opět neproměněno. Brankář Sokola Dobříš měl i dvakrát dobře postavenou branku, když Ježci trefili tyč. Osmá minuta druhé třetiny ukázala proč je florbal tak krásná hra. Po krásné kombinaci Tošovský - Čejka - Buchta, Adam zavěsil do Dobříšské branky. To jako kdyby nakoplo i druhý útok a hned asi 40 vteřin na to po přihrávce Kuby Loskota skóroval Jindra Závodný - 2:0. Dobříšský se ovšem nenechali zaskočit. Nepřesnost Ježků v obraně znamenala asi po dvou minutách snížení na rozdíl jednoho gólu. Ježci ve druhé třetině předváděli pěkný florbal, ale bohužel bez vstřelené branky. Až minutu před koncem vypálil Tomáš Drobílek a lehkou tečí skóroval Ondřej Štěrba - 3:1. Třetí třetinu by Ježci raději zapomněli hned. Po čtyřech minutách bylo srovnáno na 3:3. Následovalo přetahování obou týmu, kdo zápas strhne na svoji stranu. Ani jednomu se to nepovedlo, ikdyž si dovolím říct, že Ježci k tomu měli blíž. Zápas tedy skončil remízou 3:3. Před druhým utkáním jsme měli dva zápasy pauzu, tak jsme se občerstvili a zkonzultovali taktiku. Na hře to ale vidět nebylo. Se soupeřem, kterého bychom měli porazit jasně jsme zvítězili pouze o jednu branku. Ale když to jde tak umí hrát každý, když to ale nejde tak je to těžké. V zápase ukořistil hattrick Michal Tošovský.

FBK Ježci Rožmitál - FKMP Praha 4:3 (3:2, 0:0, 1:1)
Branky: Tošovský M. 3, Mora J.
Sestava: Jančar M. Drobílek T., Štěrba O., Filip J., Mastný L. Tošovský M., Buchta A., Čejka F. Mora J., Loskot J., Závodný J.